Pojďme se seznámit, jmenuji se Katarina…

Narodila jsem se v historickém slovenském městě Košice, které leží obklopeno nádhernou přírodou poblíž úchvatných hřebenů Tater. I přes mou lásku k rodnému městu jsem vždy cítila, že můj život se naplno rozvine někde jinde. Po maturitě jsem zamířila do tehdejšího hlavního města Prahy, kde jsem studovala molekulární biologii a genetiku na Karlově univerzitě. Bylo to zajímavé a doopravdy náročné akademické prostředí, ve kterém jsem získala nejen vědomosti z této konkrétní oblasti, ale obecně obrovský a trvalý respekt k nabývání znalostí. Avšak po několika letech nabralo moje nadšení pro objevování a dobrodružství nečekaný obrat. Post-komunistické země se konečně propojily se zbytkem světa, a brzy na to jsem se ocitla na cestě do největšího centra dění – do New Yorku.

Podle staré dobré tradice všech nově příchozích do Nového Světa jsem musela zařadit jinou rychlost, abych přežila a abych se mohla učit. Pracovala jsem jako chůva, jako pomocná síla v baru, v divadle ... Do dnešního dne si vážím všech těchto zkušeností - formovaly můj charakter a bez nich bych nebyla tím, kým jsem. S laskavostí a vděčností vzpomínám na ty úžasné lidi, kteří mi dali šanci a kteří dali té trošku naivní a světa-neznalé dvacetileté holce práci a důvěru. Jednoho dne možná budu mít v tomto globalizovaném světě možnost se s nimi znovu setkat a říct jim osobně své velké ´děkuji´.

Po té, co jsem se vrátila do Prahy, jsem se rozhodla co nejrychleji využít moje americké zkušenosti a výborné jazykové znalosti. Začala jsem pracovat pro filmové produkce, filmy, televizní reklamy, hudební videa, televizní seriály. Nejdříve jako asistentka, poté produkční, nakonec jako producentka.

Zanechala jsem za sebou tisíce metrů filmu a mnoho nezapomenutelných a intenzivních let učení - a kormidlo své kariéry jsem otočila novým směrem. Vstoupila jsem do klidnějších vod korporátního mediálního světa, a i zde byla opět spousta věcí, které jsem se musela naučit. Jako marketingová manažerka jsem byla zodpovědná za propagaci předního celostátního deníku, jeho příloh a magazínů. Náš tým byl pověřen spuštěním prvních celostátních nedělních novin. Pro naše vydavatelství to byla velmi vzrušující a úspěšná doba. V roce 2002 jsem se stala viceprezidentkou pro produkci v přední společnosti v oblasti médií a zábavního průmyslu a v dalších třech letech jsme vyprodukovali přes stovku epizod několika animovaných dětských seriálů. V roce 2005 jsem se stala ve společnosti výkonnou ředitelkou.

Od ledna 2020 jsem se zase jednou vydala na novou cestu. Na plný úvazek jsem se stala nezávislou konzultantkou pro malé a střední podniky a koučkou-mentorkou pro jednotlivce, kteří usilují o růst a zlepšení svých pracovních výkonů a životů. Nalézám velké uspokojení a inspiraci v tom, že mohu doprovázet manažery a společnosti na jejich cestě k vyšším výnosům, efektivnějším činnostem a nevyužitým trhům. Pokud se mi podaří jim také pomoci v navození a udržení zdravější rovnováhy mezi prací a soukromým životem, budou to mé nejšťastnější dny!

Další podrobnosti mé profesionální kariéry najdete zde