Vaše úspěchy

Black Mountain je oděvní značka z Liberce, jejíž obliba dávno překročila hranice kraje. Oblečení od Black Mountain je typické originálními výšivkami a tisky a v posledních letech i látkami, které navrhuje zakladatelka Lucie Erin Laštůvková. Vlajkovou lodí firmy jsou sukně. V nabídce jich je nyní 500 druhů a vzorů. V Black Mountain šijí ale i bundy, mikiny, vesty nebo pánská trička. Některé kousky vznikají v limitovaných edicích a milovnice značky někdy za starší sukni neváhají zaplatit vyšší cenu, než za jakou se prodávají nové.
Každá budova i jejich budoucí uživatelé mají svoji specifickou duši, kterou umějí a chtějí respektovat. To je vize mladého architektonického studia KOGAA, které se svou prací snaží ukázat, že dobrá architektura je víc než jen budova sama. Je to i prostor kolem ní a lidé, kteří se v něm pohybují. Víte, co se stane, když v kouzelném klobouku smícháte talent, mladou ctižádost a zkušenosti ze zahraničí? Čáry máry pod kočáry – vznikne KOGAA! Alexandra Georgescu zcestovala skoro celý svět. Narodila se v Rumunsku, studovala v Itálii, Dánsku, Anglii nebo Holandsku. Tam potkala svého partnera Tomáše Kozelského.
Díky práci s koučkou Katarínou Morvai se učí jedna druhé naslouchat. Spoustu věcí si musejí dostudovat. Petra nahlíží pod pokličku tvorbě designu, Petruccya dohání finance. „Peťa je v této oblasti o krok výš, zapaluje jít to jinak než mně. Díky tomu, že teď každá rozumíme práci té druhé, jsme schopné si o všem v klidu povídat,“ vysvětluje Petruccya. „Už to není lítý boj jako dřív – já to chci tak, ty naopak, a jdeme proti sobě,“ směje se Petra. Na vzájemné důvěře se lépe staví i společné plánování. „Dřív jsme měly jednu tabulku s názvem „věštění z křišťálové koule“, do které jsme si zapisovaly úplné nesmysly. Teď jsme si mnohem jistější."